fbpx

Kuidas puhastada tööstuslikku reovett? BEST pakub lahendusi

Reovee puhastusprotsessi lõppfaas (Foto: Irina Vahtra)

Tööstusliku reovee tekitatavaid kahjusid vesistule, Läänemerele ja kogu keskkonnale on võimalik küllaltki lihtsate vahenditega oluliselt vähendada. Kõige põhilisem tee selleks on tootmisettevõtete, vee-ettevõtete ja omavalitsuste koostegutsemise parandamine, selgus Läänemere-äärsete riikide ühisprojekti BEST käigus. Kirjutab Ants Vill. 

Probleemi lähtekoht on, et suuremas osas suunatakse tööstuslik reovesi olmevee puhastusseadmetesse, mis aga ei pruugi alati hakkama saada mõnede tööstusliku reovee komponentide eraldamisega ega ka puhanguliselt suurte heitmekogustega, eriti kui tootja sellistest erandlikest kogustest töötlejat ette ei hoiata. 

Koostöö kui A ja O

„Koostöö tundub olevat nii lihtne ja elementaarne asi. Kõige üllatavam oligi, et äsja projekti tulemustest kokkuvõtete tegemiseks korraldatud seminaril Põltsamaal olid nii vee-ettevõtted, Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaameti ning tööstusettevõtete esindajad – kolm osapoolt – võib öelda, et esmakordselt ühes ruumis,” märkis Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL) tegevjuht Pille Aarma. 

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt