fbpx

Rahulolu ja rahulolematuse seos missiooniga

Ajakirja Journal of Economic Behavior & Organization sügisnumbris võetakse vaatluse alla missiooniga töötajate motivatsioon ja rahulolu-rahulolematuse tase. Saksamaal ja Hispaanias läbi viidud uuringu tulemusena tõdetakse, et valdkonnas, kus organisatsiooni või ameti missioon on eriliselt rõhutatud (ehk nn vormikandjate puhul), on rahulolematud just need töötajad, kes on võimekamad ja kelle palk on kõrgem, kuna neilt oodatakse ka rohkem tööd ja pingutust. Ja vastupidi, neis organisatsioonides, kus missioonile kui sellisele erilist rõhku ei panda, on rahulolematud just need inimesed, kes on vähem võimekad ja kes vaatavad kadedusega siis võimekamate poole. Artiklis soovitavad autorid kõige selle peale mõelda eriti siis, kui luuakse või vaadatakse ümber tasu- ja motivatsioonisüsteemi. Reeglina pole madala motivatsiooni põhjuseks ju mitte töötasu suurus, vaid näiteks see, kuidas tasusüsteem töötaja silmis välja paistab.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt