fbpx

Hoiame pöialt! Joonerobot Stripey valmistub maailma vallutama

Tarmo Prints ja Janno Paas joonerobot Stripeyga (Fotod: Asts Vill)

Noored insenerid Janno Paas ja Tarmo Prints kavatsevad maailma vallutada, ambitsioonika plaani eesotsas on joonerobot Stripey (eesti k Triibu). Kui Eestis on suure kaubanduskeskuse juures ca 1300 parkimiskohta, siis Ameerika Ühendriikides on neid kokku sadu miljoneid, seega peaks huvi maailma esimese autonoomse parklajoonimisroboti vastu olema suur. Kirjutab Ants Vill.

Insenerid firmast 10Lines plaanivad oma uuendusliku robotiga automatiseerida valdkonna, kus tööd on palju, aga seda tehakse endiselt nagu siis, kui üleilmne autobuum oli veel lapsekingades. „Eesti on väike, siin on paras idee välja arendada ja testida. Tegelikud potentsiaalsed turud on ikka suured riigid. Ainuüksi USA-s, kus oleme käinud maad kuulamas ning isegi eellepinguid sõlminud, on parklakohti kokku 800 miljonit! Ja jooned kuluvad liikluse ja ilmastiku tõttu, neid värvitakse vähemalt kord, mõnel pool – ohutuse suurendamiseks – aga ka kaks korda aastas,” ütleb tarkvaraarendust juhtiv Janno Paas.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt