fbpx

Stoppkaader. See oleks ju sama, kui Ford loobuks autodest

Just nii ütles Inteli kunagine juht Gordon Moore, kui teine tippjuht, Andy Grove tegi ettepaneku, et firma loobuks kahjumlikust arvutimälude tootmisest ning keskenduks edaspidi protsessoritele. Moore’i emotsiooni aluseks oli asjaolu, et mälude tootmiseks oli ju Intel kunagi asutatud ja ettevõte oli sellega edukaks saanud.

Ometigi tegid Moore ja Grove selle loobumisotsuse. Kuidas? Grove suutis nimelt veenda Moore’i ühe lihtsa küsimusega: „Kui meie juhtidena peaksime kinga saama, siis mida uus juhtkond kasumlikkuse parandamiseks esimese asjana ette võtaks?” 

„Loobuks mälude tootmisest,” vastas Moore. 

Seejärel ütles Groove, et nad võiksid nüüd ruumist välja astuda ja sinna n-ö uute juhtidena tagasi tulla, et asi käima panna. Nii tehtigi.

*

Jah, otsustamine on juhi üks olulisemaid ülesandeid, aga nagu seegi lugu näitab, pole see niisama lihtne – psühholoogid on tuvastanud sadu tajuvigasid, mis meid segavad.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt