fbpx

Pilt juhist muutub koos töötamise käigus

Ootused, milline üks hea juht peaks olema, on kultuuriti erinevad. Ajakirja The Leadership Quarterly septembrinumbris väidavad teadlased, et meie arvamus sellest, milline on hea juht ja liider, muutub ka ajas.

EMBA tudengite hulgas viidi läbi pikaajaline uuring, kus ilmnes, et hea liidri kirjeldus muutus aja jooksul vastavalt sellele, kui hästi inimesed teda tundma õppisid. Mida suurem oli organisatsioonis distants hindaja ja hinnatava vahel, seda enam peeti oluliseks väliseid tunnuseid, nagu füüsiline atraktiivsus, sugu, väljendusviis jms. Mida väiksem distants, seda enam tekkis aga hinnangutesse väliselt varjatud karakteristikuid, nagu kohusetundlikkus, empaatia jms. Uuringut lugedes võib mõnigi tabada end mõttelt, kas mõned juhid hoiavad teadlikult meeskonnaga distantsi, et näiteks vähene kohusetundlikkus ja puudulik empaatia välja ei paistaks.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt