fbpx

Mõtteviis

Merle Liisu Lindma on Microsofti Eesti ja Norra arenduskeskuste personalijuht. Foto: Elina Kostabi

„Sul on valikuvõimalus. Mõtteviis on ainult uskumus,“ kirjutab maailmakuulus Stanfordi ülikooli psühholoog Carol S. Dweck oma 2006. aastal ilmunud psühholoogiaraamatus „Mõtteviis“, mis sai ruttu suureks menukiks. Teadlased on aru saanud, et inimestel on suurem võime elukestvaks õppimiseks ja aju arendamiseks, kui me varem arvasime. Seda on hea teada, eks ole?

Mõtteviisil on tohutu jõud ja see eristab inimesi. Üks mu Norra töökaaslane jutustas paar aastat tagasi loo oma naabritest, 80. eluaastates abielupaarist: mees peab Oslo ülikoolis jätkuvalt loenguid ja naine omandas hiljuti samas järjekordse bakalaureusekraadi. Naine õppis ka itaalia keelt ja lõpetas oma grupi parima tulemusega.

Samas ilmus uudisnupp ühe Eesti juhi arvamusega, et alates 40. eluaastatest ei ole inimene suuteline omandama midagi uut. Dweck ütleb raamatus, et vaateviis, mille sa iseenda kohta omaks võtad,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt