fbpx

Kuidas digitaliseerimisega hakkama saada?

Digitaliseerimine on jõudnud kõikjale tööstusesse, sest selle eeliste loetelu on väga pikk. Plusse jagub kliendi-, meeskonna- ja protsessiga seonduvasse, aga ka mujale. Vähem on teada, kuidas ettevõtted digitaliseerimisega hakkama saavad ja milline on nende digiküpsus muudatuste ettevõtmiseks. Samuti vajab täpsustamist, kui palju mõjutab digitaliseerimine tegelikult ettevõtte tulemusi, milliseid erinevusi ja eeliseid annab ettevõtte suurus ning vanus. Kirjutavad Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Mait Rungi ja Nele Kaldvee.

Ärikonsultatsioonifirmad on seoses digitaliseerimise esiletõusuga loonud digiküpsuse hindamiseks mitmeid erinevaid mudeleid ja tööriistu, mida ei ole aga piisavalt testitud ning need on loodud spetsiifilistele majandusharudele (nt autotööstus, meedia, pangandus). Lisaks ei ole neis arvesse võetud saadavat tulu ja tehtud investeeringute mõju, mis kokkuvõttes ei sobi Eesti oludesse ja võib viia valede otsuste tegemiseni.

Sobiva tööriista puudumisel ja arvestades, et nähtus mõjutab ettevõtte tegevust laiahaardeliselt,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt