fbpx

Teenusedisain kui oluline abivahend juhi tööriistakastis

Kristiina Lõhmus

Teenusedisaini põhimõtete mõistmine ja rakendamine aitab äritulemusi saavutada ning seda kõikides valdkondades. Maailm meie ümber muutub üha kiiremini ja sellega seoses ka klientide ootused. Eduks ei piisa enam ajaga kaasas käimisest, vaid tuleb olla nende soovidest üks samm ees. See aga on võimalik ainult siis, kui osatakse mõelda raamidest väljaspool, ollakse loominguline ning saadakse päriselt aru, mis suunas klientide ootused liiguvad. Kirjutab SEB Panga Baltikumi projektijuht ja Service Designi koolitusprogrammi koordinaator Kristiina Lõhmus.

Selleks et pakkuda tooteid ja teenuseid, mis inimesi päriselt kõnetavad ja vastavad nende vajadustele, tuleb juba varajases faasis kaasata mitmeid arvamusi, seada ennast teiste kingadesse ning järjepidevalt tegeleda testimise ja tagasiside küsimisega. Teenusedisaini põhimõtete integreerimine nii juhtide kui ka kõikide töötajate mõtteviisi ja igapäevategevustesse aitab aru saada, kuidas seada oma igapäevatöös esikohale klientide vajadused, vältida eelarvamuslikke ideid ja keskenduda nende probleemidele.

Uute mõtemallide omandamiseks ja töötajate arengu toetamiseks on SEBs välja töötatud teenusedisaini koolitusprogramm.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt