fbpx

Robotkoer, mis ei hammusta

(Fotod: tootja)

Aastaid oleme näinud Youtube´ist videoid, kus tehnoloogiafirma Boston Dynamics arendatav neljajalgne robot tavalise koera kombel ringi jookseb ja jõulude ajal põhjapõdrana jõuluvana saani veab. Tundus ulme, kuid nüüd on see koer nimega Spot nii-öelda poeriiulis. Osta saab peaaegu igaüks, kes üsna ulmelise hinna välja kannatab. Kirjutab Kaido Einama.

Robotkoer on Boston Dynamicsi poes müügil 74 500 dollariga, seega lemmikloomaks natuke kallivõitu. Teine piirang on see, et koera müüakse vaid USA-s, kuid ilmselt piirid avanevad peagi.

Tavakasutajal ei ole pärast liiga kõrge hinnabarjääri ületamist robotkoeraga esialgu suurt midagi peale hakata, kui just ei ole tegemist põhjalike teadmistega tarkvarainseneriga. Profid saavad Pythonis ärikasutuseks programmeerida erinevaid liidestusi ja rakendusi, mida masinal tööle panna. Vastav API ehk liidestusprogramm hoolitseb selle eest, et suur osa tüüpilisi manöövreid on kasutatavad juba kohe, nii-öelda karbist väljas.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt