fbpx

Kas kogemus = kompetents?

Kati Tikenberg on ettevõtte Aeternum Koolitus ja Konsultatsioonid partner, koolitaja ja konsultant

Tänaseks juba 15 aastat Eesti ettevõtteid koolitades olen liigagi tihti kokku puutunud olukorraga, kus tellija taotlus on leida koolitaja, kelle pagasis on palju kogemusi. Olgu selleks siis mingi arv aastaid juhi või müügimehena või kui seda ei ole, siis kärab ka staaž koolitussaalis.

Usun, et selline mõtteviis on pärit ühiskonnakorraldusest, kus üks peamisi väärtusi oli kogemus. Pika ea ja aastate usaldamine on inimestele omane, sest meie (emotsionaalse) aju kujunemise ajastul oli kõrge iga märk väärtusest, mida keegi kogukonnas kandis. Ka hilisema ajaloo jooksul on meid ümbritsev ühiskond olnud pigem korrastatud ning selgelt etapiline ehk kogemus on alati võrdunud tarkusega.

Tänases maailmas on aga üha selgem, et need, kes eile olid targad ja edukad, ei pruugi seda enam olla homme. Mitte ükski kogemus ei valmista sind tegelikult ette ootamatusteks – seda teeb vaid julgus areneda.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt