fbpx

Nii palju on neid, kes töötavad kõvasti, ent ei saavuta suurt midagi

See on vana tõde, et organisatsiooni edu ei määra mitte nutikas strateegia, vaid selle elluviimine. Samas on ka Inteli tippjuhilt Andy Grove´ilt laenatud pealkirjas-tsitaadis oma iva: paljud meeskonnad on väga töökad ja hõivatud, aga tulemus ei vasta ootustele. Kirjutavad ajurünnakustuudio Loovusait asutajad Indrek Maripuu ja Liina Maripuu.

Visandame siin mõned põhimõtted, mida Grove selle probleemi lahendamiseks Intelis kasutas. Ühtlasi on need olnud hiljem Google’i üks salarelvadest ning nüüd kasutavad neid lisaks sellistele tehnoloogiahiidudele nagu Twitter, LinkedIn, Amazon ja Spotify järjest enam teistegi valdkondade ettevõtted, nii suured kui väikesed. 

Metoodika on olemuselt lihtne ja see aitab organisatsioone, kes puutuvad kokku kiirete muudatuste, määramatuse ja keerukusega. Nii võiks see olla ideaalne abivahend just tänases keskkonnas.

Edulugu algab eesmärkidest

Konsultatsioonifirma Deloitte’i 2015. aastal tehtud uuring näitas, et mitte ühelgi teisel teguril ei ole inimese tulemustele suuremat positiivset mõju kui selgelt määratletud eesmärkidel,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt