fbpx

Ja polegi patuselt magus!

Sellest, kuidas missioonitundega ettevõttest on lisaks kõigele saanud mainekas tööandja, kirjutab Tony’s Chocolonely näitel Katri Delimoge. Hoiatus: see lugu ajab magusaisu peale!

Kujuta ette, et sulle meeldib väga šokolaadi süüa… ja siis äkki sa avastad, et selle tegemiseks kasutatakse orjatööjõudu. Ja vähe sellest, lapsorjasid! Mida teha, kas süüa šokolaadi igasuguste süümepiinadeta edasi või teha midagi, et elu oleks ikka magus, aga maailm oleks ka parem paik selle tulemina? Just sellest viimasest ajendatuna saigi alguse Hollandi maiusetootja Tony’s Chocolonely.

Sest tõeliselt suured asjad ei sünnigi lihtsalt ja niisama!

2002. aastal avastas hollandlasest ajakirjanik ja suur magusaarmastaja Teun van de Keuken šokeeriva asjaolu: enamjagu šokolaadi toodetakse lapstööjõu abil. Otsus, et see ei lähe teps mitte, sündis kiiresti: nimelt kaebas ta ennast ise kohtusse „teadlikult ebaseaduslikult toodetud kauba ostmise“ pärast. Kui esiti otsustati asja mitte menetlusse võtta,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt