fbpx

Galerii: Liiv + tuli = kirkad klaaspudelid

Järvakandis on klaasi sulatatud juba 141 aastat. Kui 19. sajandi lõpus tööd alustanud klaasikoda tootis esmalt kalade soolamiseks mõeldud purke, siis ka viimased paarkümmend aastat on tehas tootnud üksnes klaaspakendeid. Tänapäeval kuulub tehas maailma ühte suurimasse klaaspakendeid tootvasse kontserni Owens-Illinois ehk O-I.

Tehas, mis 2014. aastal läbis põhjaliku renoveerimise, toodab praegu kirgast ja ekstrakirgast klaasi. Tehases töötab 160 inimest ning töö käib ööpäevaringselt, kusjuures igapäevaselt valmibseal 600 000 värvitut läbipaistvast klaasist pakendit. Järvakandis toodetakse ligikaudu 50 erinevat sorti purke ja pudeleid, mida kasutavad nii tuntud kodu- kui ka välismaised kaubamärgid. Näiteks villitakse siin valminud pudelitesse nii Finlandia, Stolichnaya kui Viru Valge viina, tuhandetesse klaaspurkidesse pakendatakse kodumaiste tootjate suppe, marineeritud kurke ning salateid. Kuidas aga liiva ja tule koosluses valmivad kirkad klaaspudelid, vaatame sammhaaval.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt