fbpx

Rohelisest rohelisem lahendus kitsastele tänavatele

Saksamaa pealinna Berliini tänavatele on saabumas ONO ehk kolmerattaline elektriline kaubajalgratas. Kui esialgu võib tunduda, et sõiduk kuulub pigem India tänavapilti, muudab kaasaegne disain selle väga euroopalikuks, isegi futuristlikuks transpordilahenduseks. Kirjutab Paavo Kangur.

ONO on disainitud kaubaveoks ja sõiduki peale käib eraldi konteiner, mida saab välja vahetada. Muidu on tegu elektrilise jalgrattaga (pedelc, ingl k), mida tunnevad ka Tartu rattarendi kasutajad. ONO juhil ei ole lube vaja ja sellega võib sõita enamikul tänavatel, välja arvatud kiirteed ning piirangutega maanteed.

ONO loomisel ühendasid oma teadmised ja kogemused disainer Murat Günak, ettevõtja Beres Seelbach ja insener Philipp Kahle. Murat aitas Prantsusmaa elektrisõidukite idufirmat Mia ja Beres importis sõidukeid Saksamaale. Koos hakkasid nad mõtlema transpordi tuleviku peale ning võimalustele pisikaubikute sektoris.

„Philipp oli juba varem töötanud inimeste transportimiseks mõeldud sõiduki prototüübi kallal.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt