fbpx

Juhiks saamine

Juhiks saamise võimalusi on palju. Aastakümneid tagasi oli näiteks täiesti tavapärane, et juhiamet tuli pärast kõrgkooli lõppu n-ö kauba peale. Suunamisega saadud ametikohal oli sageli juba arvukalt alluvaid, kellega verivärskel juhil, kes ei teadnud suurt midagi ei juhtimisest ega konkreetse töö spetsiifikast, tuli siis kuidagi hakkama saada. Selle peale, et lisaks juhtimisele peaks ka liider olema, ei osatud tol ajal veel mõeldagi. Olen isegi sellise üsna karmi kogemuse kunagi saanud. Kõik lõppes siiski paljuski tänu mõistvatele ja professionaalsetele kolleegidele hästi, aga tookordne juhiks saamise protsess, kus selle ametiga kaasnevast tehti kõrgkoolis juttu vaid riivamisi, oli kindlasti kõike muud kui tore.

Tänapäeval on inimesed juhi rolli vastuvõtmiseks reeglina palju enam valmis. Kas siis orgaaniliselt, alustades oma firmast ja meeskonda tasapisi suurendades – ja sel juhul on juhil enamasti olemas vähemalt mõnes valdkonnas spetsialisti oskused. Või paistab mõni spetsialist oma ametis silma liidrioskustega, nii et juhiks saamine on seejärel juba loomulik protsess.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt