fbpx

Digitaliseerimine juhtis Respo Haagised jagamisteenuse pakkumiseni

(Foto: Respo Haagised AS)

Digitaliseerimisel kui protsessil ei ole tavaliselt konkreetset algust ega lõppu, see käib kaasas ettevõtte arenguga. Järelhaagiseid tootev Respo Haagised jõudis selleni tänu soovile muuta tootmine efektiivsemaks. „Digitaliseerimisega peaks alustama, kui ettevõtte juhtimisinfo ei mahu enam ühe inimese pähe, aga kui kõhutunde põhjal tehtud valed otsused hakkavad mõjutama ettevõtte kasumlikkust, on õige aeg juba möödas,“ nentis firma üks omanikke Ain Antons.

Esmalt on vaja plaani

Ettevõte alustas mahukamat tootmise automatiseerimist rohkem kui kümme aastat tagasi. Lisaks masinapargi uuendamisele soovis juhtkond parandada põhiprotsesside juhtimist ja panna olemasolevad andmed enda jaoks tõhusamalt tööle. Nii otsustati võtta kasutusele uus ressursside juhtimise tarkvara. „Esmalt kirjeldasime ettevõtte põhiprotsessid, soetasime vajaliku riistvara, lõime ettevõttesisesed vajalikud standardid, näiteks toodete kodeerimise süsteemi,“ loetles Antons töid.

Tema sõnul katab ERP ehk ettevõtte ressursside juhtimise tarkvara praeguseks kõiki nende põhitegevusi: tootmine,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt