RoxTrade annab põlevkivituhale väetisegraanulina uue elu

500-kilose graanulikoti tühjendamine laoturisse (Foto: RoxTrade)

Seni peamiselt keemiatoodete hulgimüügiga tegelenud RoxTrade laiendab ampluaad, hakates põlevkivituhast väetisegraanuleid tootma. Projekt on veel algfaasis, kuid tehase rajamine Narva juba käib. Kui kõik läheb planeeritult, jõuavad esimesed seal toodetud väetisegraanulid põldudele 2022. aasta kevadel. Kirjutab Mari Kamps.

Põlevkivituhast on üritatud graanuleid ennegi teha ja laboritingimustes on tehtudki. „Antud juhul on unikaalne, et RoxTrade OÜ leidis võimaluse tööstuslikuks tootmiseks. Suurim väljakutse oli leida tasakaal füüsiliste omaduste vahel. Graanul ei tohi pudiseda tuhaks ega jääda põllul kivikõvaks, mistõttu oli vaja proovida erinevaid retsepte ning sellega tegeles RoxTrade päris mitu aastat,“ selgitab projekti koordinaator Veiko Kaufmann.

Retsept kui A ja O

Tegelikult on graanulväetise tootmise valemi ja õige retsepti leidmiseks toimunud omamoodi võidujooks. „Kõik ju teavad,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt