fbpx

Koroonaviiruse teise laine vastu relvastutakse nutitelefonidega

Kõik näib pöörduvat tagasi normaalsuse juurde – nakatunuid jääb vähemaks, poed ja spordisaalid avatakse, piirid lähevad lahti. Kas meil on veel mingit põhjust karta? Teadlased ennustavad aga teise laine tulekut ja majanduse täieliku taassulgumise asemel on selle vastu võitlemiseks veel üks lahendus – Bluetooth ja nutitelefonid. Kirjutab Kaido Einama.

Kui meie seas liiguvad endiselt ringi üksikud viirusega nakatunud, siis kuidas saame uut puhangut välistada? Ega seni, ilma vaktsiinita, muudmoodi ei saagi, kui andmetega ja nende targa kasutamisega. Kuigi Singapuris ja Lõuna-Koreas kasutati näiteks väga täpseid jälitusmeetodeid, et kõik nakatunutega kokku puutunud inimesed täpselt kindlaks teha, siis kehtivad Euroopas ka eriolukorras inimeste põhiõigused, millest üks on õigus privaatsusele ja isiklike andmete kaitsele. Keegi ei saa meil hakata mobiili asukoha järgi nakatunuid jälitama ja sellest täpselt teada andma. Kuid jälitada on võimalik ka täiesti anonüümselt. Selleks on meil kõigil taskus üks seade.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt