fbpx

Juhtimine kui kokakunst

Veigo Kell

Veidi üldistades on hea kokakunst üsna lihtne asi. See taandub kõigest kahele komponendile. Kõigepealt on vaja korralikku toorainet ja teiseks peab olema söögitegemise tunnetus, et sellest sünniks rohkem, kui tavapäraselt oodata oskaks. Kui üks kahest komponendist on puudu, head rooga ei sünni. Mõnel juhul jääb puudu mõlemast. Tavaliselt on siis tegemist kellegagi, kelle jaoks puhtal maitsel või väljatimmitud maitsekombinatsioonil ei olegi mitte mingit tähtsust. Milleks peenutseda, kui suvalisest supermarketi valmistoidust saab ju samuti kõhu täis?

Mul on tunne, et midagi analoogset võib leida ka juhtimises. Leidub juhte, kes tabavad lennult ära organisatsioonisisese dünaamika ning oskavad suunata inimesi andma endast parimat nii, et lõpptulemuse üle rõõmustavad kõik. Tõsi, „tooraine” valimise juures on teatav erinevus. Kogenud juhid teavad, et leidub andekaid inimesi, keda on isikuomaduste tõttu targem meeskonda mitte kaasata, ja suudavad samas saavutada n-ö tavaliste töötajatega suurepäraseid tulemusi.

Ja siis on juhid,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt