fbpx

Stoppkaader. Otsi nõrku külgi!

Umbes 200 km polaarjoonest ja 20 km Kirunast põhja poole asub Jukkasjärvi külas üks isesugune hotell, maailma esimene jäähotell. Alates asutamisest 1990. aastate alguses raiutakse see iga talv uuesti jääst välja ja kevadel sulab see jälle ära.

Lugu sai alguse sellest, et 1990. aasta kevadel toimus külas ühes iglus prantsuse kunstniku Jannot Derid‘ näitus ja kõik külastajad ei mahtunud kohalikku hotelli ära. Mõned turistid palusid luba iglus ööbida.

Kohalikul ettevõtjal Yngve Bergquistil tekkis seda nähes idee, et piirkonnas võikski olla üks jäähotell, mis oleks talvine turismiatraktsioon ning aitaks sinna külmagagi turiste meelitada.

Loomulikult ei võtnud alguses keegi vedu – põhjuseks toodi eelkõige, et talv on seal pikk, külm ja pime. Kes ikka tahab sellisesse kohta minna? Eks põhjus tundus arukas: kui Yngve oma idee välja käis, oli pisikeses külas ligikaudu 500 elanikku, palju lund ja jääd ning hooajalised külmakraadid 40 kanti.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt