fbpx

Koroonaviirus: leke laborist, biorelv või lihtsalt ebaõnn?

Professor Andres Merits (Foto: Paavo Kangur)

Tartu Ülikooli professor, viroloog Andres Merits kinnitab, et koroonaviirus SARS-CoV-2pärineb nahkhiirtelt, olles seega looduslikku päritolu. Koroonakriisi tipp ei ole kaugeltki käes, mistõttu tulevikku silmas pidades on vaktsiini juba väga vaja. Kirjutab Paavo Kangur.

Professor Merits, kes on COVID-19 nõukoja liige, on osalenud Zika ja Chikungunya viiruste vastase vaktsiini kandidaatide väljatöötamisel. Ta valdab molekulaarset rakutehnoloogiat ja oskab „näppida“ viiruste struktuuri. Ta on ainukese eestlasena külastanud Wuhanis asuvat viroloogia tippkeskust State Key Laboratory of Virology.

Professor Andres Merits koduhoovis Tartu äärelinnas. Ta hoiab pildistamise käigus täpselt kahemeetrist vahemaad. (Foto: Paavo Kangur)

„COVID-19-ga seotud probleemid on üle pea kasvanud ja muuga ei ole eriti aega tegeleda, aga teema on huvitav ja tasub kommenteerimist,“ nendib ta.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt