fbpx

Eastman Specialties – 100-aastase ettevõtte tehas Euroopa Liidu piiril

Ida-Viru maakonnas asuv Eastman Specialties on üks Eesti suurimaid keemiatööstusi, kusjuures tehase ainulaadsus peitub bensoehappe tootmistehnoloogias. Vaatamata sellele, et tegevjuht Hannes Reinula võrdleb tänavuse aasta algust mitme tundmatuga võrrandiga, on tulevikuplaanid kindlalt paigas. Kirjutab kaasautor Gerli Ramler.

„Töötame 100% eksporditurule. Meie kemikaale on võimalik leida erinevates igapäevatoodetes, näiteks kosmeetikas, toiduainetetööstuse toodetes, loomakasvatusega seotud toodetes, ehitusmaterjalides, ravimites, karastusjookides jne,” tutvustab ettevõtte tegevjuht Reinula. „Oleme ainulaadse bensoehappe tootmistehnoloogiaga tehas, mis annab meile teatud eelised ja mis oli ka põhjuseks, miks Eastman investeeris tehasesse aastal 2010. Edasise tootmisprotsessi käigus kasutame bensoehapet kui sisendit erinevate toodete tootmisel ning oleme sortimenti laiendanud klientide soovidest lähtudes.“

Kohtla-Järvel toodetud bensoehape on tooraineks kolmele erinevale tootegrupile.

Ülemaailmne turg muutub kiiresti ja pakub erinevaid väljakutseid. Eastman on tootmist selle jätkusuutlikkuse tagamiseks kogu aeg arendanud. Praegune maailmas valitsev oht sunnib Reinula sõnul mingeid planeeritud projekte kindlasti ümber hindama ja vajadusel ka nende prioriteetsust muutma.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt