fbpx

Tööjõupuudus ärgitas tööstuseid digitaliseerima

Welmet toodab muu hulgas ka tigukonveiereid (Foto: tootja)

Töökäte nappus tööstussektoris pole juba ammu uudis, koroonaviiruse plahvatusliku leviku tõttu on probleem veelgi süvenenud. Kompetentse tööjõu puudust püüavad digitaliseerimisega lahendada nii pakenditootja Multipakend Tootmine kui masinaehitusettevõte Welmet.

„Kõik meie investeeringud ja masinapargi uuendamine on tehtud eesmärgiga vähendada inimtööjõu vajadust,“ räägib Multipakend Tootmine OÜ juht Boris Tšernjak. Tema kinnitusel on digitaliseerimine ja automatiseerimine arenemiseks ainus võimalus, kuna ei vähene ainult tööjõu surve, vaid protsesside kiiremaks ja läbipaistvamaks muutumisel tõuseb ka efektiivsus.

Eesti kapitalil põhinev pakenditootja on digitaliseerimisega tegelenud pidevalt, kuid siiani pigem vajaduspõhiselt. Mullu viidi EAS-i kaasabil läbi digiaudit, mille käigus tuvastati kitsaskohad ja valiti välja masinad, millesse kohe investeerida. „EAS-i ja KIK-i kaasrahastuse toel oleme nüüdseks tellinud Hiinast kaks uut masinat, mille abil väheneb käsitsi tehtava töö hulk märkimisväärselt,“ selgitas Tšernjak.

Kui varem oli vaja karbi tootmiseks teha neli operatsiooni,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt