fbpx

Koroonaviirus esitab elektroonikatööstusele väljakutse

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuht Arno Kolk

Ülemaailmne koroonaviiruse pandeemia mõjutab ka meie elektroonikatööstust, mille toodang annab ligi veerandi Eesti ekspordist. Eesti Elektroonikatööstuse Liidu (EETL) tegevjuhi Arno Kolgi sõnul on suurimaks probleemiks olnud tõrked tarneahelas. „Kui elektroonikaseadmeid tootvas ettevõtetes, kus ühes tootes kasutatakse sada komponenti, on kasvõi üks puudu, siis toota ei saa,“ nendib ta. „Raske on leida elektroonikatoodet, kus ei oleks sees ühtegi komponenti koroonaviiruse tekkekohast Hiinast.”

Paljud elektroonikafirmad olid valmistunud tarnete peatumiseks seoses Hiina iga-aastaste uusaastapidustustega, mistõttu seisakud varude olemasolul algul suuri probleeme ei tekitanud. „Praeguseks on seisakud siiski teatud mõju avaldanud, seda eriti trükkplaatide ja plastosade tarneraskuste tõttu,” sõnas Kolk. „Hiinale on püütud küll leida alternatiivseid tarnijaid Euroopast, sh Eestist, aga probleemiks on tunduvalt kõrgem hind, piiratud tootmisvõimsused ja sellest tingitud tarneraskused.”

Vajaminevate plastosadega on olukord veelgi keerulisem, kuna nende valmistamiseks vajalikud survevaluvormid asuvad plastitehastes.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt