fbpx

Avalik kõnelemine on info oskuslik juhtimine

Mis info tegelikult esinemist saadab? Nagu selgub, ei seisne see ainuüksi näiteks slaidiprogrammis ega ka esineja sõnavõtus. Kirjutab SpeakSmarti koolitaja Margo Loor.

Istusin kord Telliskivi Revali kohvikus ja sõin hommikusööki. Kõrvallauas vestles keegi meesterahvas arvuti kaudu oma kolleegiga. Sageli juhtub, et teeme sidevahendeid kasutades kõvemat häält kui inimesega vahetult suheldes, seetõttu sain ma nende kõnest tahtmatult osa. Tegemist oli avaliku sõnavõtu ettevalmistusega. Kõne kestis umbes 20 minutit ja selle aja jooksul arutasid nad, millest esinemisel rääkida ja milliste slaididega seda toetada. Valmistuti info edastamiseks kahel moel: verbaalselt ja visuaalselt esinejalt publikule.

Lugu ei ole mõeldud kriitikana, vaid avalikult kõnelemiseks valmistumise protsessi tüüpilise näitena. Enamik inimesi, keda olen nõustamisel või koolituste käigus kohanud ja kellel on vaja midagi mõjusalt esitleda koosolekutel, konverentsidel või mujal, mõtlevadki avalikult kõnelemisest kui kahe infokanali kasutamisest.

Kujutame ette, et oleme tavapärases koosolekuruumis.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt