fbpx

Priit Kallas: Google’i lollitamine on üha keerulisem

Priit Kallas Foto:erakogu

Kuidas veebilehte otsingumootoris esimeseks tõsta, on juba 20 aastat üks maailma huvipakkuvamaid turundussteabeid. Veebilehtede optimeerimisega tegeleva Priit Kallase sõnul pole aga selle ajaga mitte midagi suurt muutunud. Peale selle, et Google’t enam vanade nippidega lollitada ei saa. Ja nüüd on olemas ka audiootsingud.

Turundusraadios kõnelenud Priit Kallas on veebilehtede optimeerimisega tegelenud juba üle 20 aasta. Algusaastatel Neti.ee jaoks, edasi juba Google’i parameetritest lähtuvalt. Ta möönab, et laias laastus kehtivad täna samad põhimõtted, mis 20 aasta eest. Selle erinevusega, et Google’t enam lihtsate petekatega ära petta ei õnnestu. Tuleb luua päriselt paremini inimeste ootustele vastavaid lehti.

Kallas toob intervjuus Turundusraadiole esmalt välja varem levinud ja palju Eestiski praktiseeritud trikid.
Neist tuntuim on ilmselt oma veebilehele ühe sõna kirjutamine inimsilmaga nähtamatult. Ehk taustaga sama värvi. Kui Google seda juba lahti hammustada suutis, hakati sisukordusi kirjutama samale lehele nähtavalt, kuid peideti need nn ekraani nurga taha positsioonile miinus tuhat.
Tuntumate trikkide seas nimetab Kallas ka lingifarmide loomist. Need olid kümned teised lehed, mille ainus ülesanne oli viidata peamisele lehele ja sellega lehte Google otsingumootoris kõrgemale upitada.

Vasta täpsemini kliendi küsimustele

Kõik need nipid on Google ajapikku läbi hammustanud, kinnitab Kallas.
Kuid kuidas ikkagi siis 2020.aastal oma veebilehte konkurentidest ettepoole tõsta?
Priit Kallas möönab, et sisuliselt on abi vaid ühest: tuleb luua konkurentidest paremat sisu. „Ja kõige tähtsam optimeerimise juures on endiselt lingid. See, kui paljud lehed ja millised lehed sulle viitavad,“ rõhutab ta.

Kallase sõnul mõõdab kaasaegne Google otsingumootor kvaliteetse sisu eristamiseks muuhulgas lehel viibitud aega. Kui inimene otsib Google’st vastust mõnele põletavale küsimusele, ei leia seda mõne sekundi jooksul sinu lehelt ning asub edasi otsima, siis oskab Google jälgida ja järeldada, mis lehelt ta selle vastuse leidis. Ning järgmisel korral kuvatakse seda lehte juba sinu veebilehest eespool.

Kuula Turundusraadiot:

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt