fbpx

ESTIS Rumeenias: rohkelt hüdroenergiat ja riigiettevõtteid

Vidraru veehoidla ( Foto: Leo Rummel)

Eesti Soojustehnikainseneride Seltsi (ESTIS) koolitusreisil Rumeeniasse saadi ülevaade energiatootmisest riigis, mis on Eestist pindalalt 15 korda suurem ja kus elab 5,3 korda rohkem inimesi kui meil. Muljeid jagavad ESTIS-e projektijuht Anette Piirsalu ja seltsi aseesimees Leo Rummel.

Rumeenial on üsna tasakaalustatud tootmisportfell, kuid peale PV-paneelide ja tuulegeneraatorite on enamik tootmisüksuseid üsna vanad.

Eelmise aasta seisuga jagunes energiatootmine järgmiselt: kivisüsi 25 protsenti, nafta ja gaas 17 protsenti, hüdroenergia 28 protsenti, tuumaenergia 18 protsenti, tuuleenergia 10 protsent, päikesepaneelid (PV-paneelid) kaks ja biomass alla ühe protsendi.

Riigis on märkimisväärsed nafta- ja gaasivarud ning suured kivisöemaardlad, kuid ikkagi imporditakse naftat ja gaasi nii mujalt Euroopast kui ka Venemaalt.

Rumeenias domineerivad riigiettevõtted. Riigi omanduses on: ainus kohalik tuumajaam Cernavodăs (ettevõte Nuclearelectrica),

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt