fbpx

Unistuste Tööandja konverentsi otseblogi10.00 Tere tulemast “Unistuste Tööandja: 100 ideed” konveretsile.
Ürituse programmi ja esinejatega tutvu lähemalt SIIN

11.00 Esimese sessioonis esinevad Tom De Wachter (Insilencio tegevjuht), Kuno Tammearu (Päästeameti peadirektor), Priit Kama (Justiitsministeeriumi vanglate asekantsler), Patrick Depauw (Social Seederi tegevjuht) ja Lea Kimber (Maxima personalijuht).

11.30 Tom De Wachter (BEL), Insilencio tegevjuht tõi oma ettekandes välja idee tasakaalustada digitaalset- ja inimkogemust. Tom soovitab isegi astuda sammu edasi ja hoolitseda selle eest, et rohkem oleks esindatud inimlik kogemus. Digilahendused on omal kohal, kuid miski ei asenda inimlikku suhtlust.

11.40 Päästeameti juht Kuno Tammearu rõhutas oma ettekandes seda, kui oluline on tööandja brändingus sõnastada selge eesmärk. Vastasel korral on võimatu edasi liikuda. Vähemtähtis ei ole seejuures ka strateegia

Kuno Tammearu, Päästeameti peadirektor

„Strateegia on selge valik, mida sa teed ja mida sa ei tee. Oluline on ära määrata ka see, mida sa ei tee. Alles pärast selle selgeks tegemist hakkavad asjad juhtuma“, Kuno Tammearu, Päästeameti peadirektor.

13.20 Maxima personalijuht Lea Kimber tõdes, et Maxima ei ole eestimaalaste hulgas veel unistuste tööandja. Maadeldakse ebaühtlase organisatsioonikultuuri ja kehva mainega. Küll aga on Maximal igakuiselt väljakutse vastu võtta 250 uut töötajat. Kimberi nõuanne organisatsioonikultuuri muutmiseks: aita uue töötajal kiiresti sisse elada, tunda töörõõmu ja pakkuda võimalust otsustada, kas see on ettevõte, kus soovitakse paikseks jääda.

Lea Kimber, Maxima personalijuht

14.45 Teise sessiooni täitis paneeldiskussioon, milles osalesid Cleveroni personalijuht Katrin Koovit, Veriffi kommunikatsioonijuht Karita Sall ja MeetFranki tegevjuht Kaarel Holm. Arutleti selle üle, kuidas kiire ärikasvuga sammu pidades tööandja brändi luua.

Karita Sall, Katrin Koovit, Kaarel Holm

15.05 Ühise joonena toovad kõik kolm ettevõtet välja nö sisseelamisprogrammide olemasolu ja olulisuse. Näiteks Veriffi sisseelamisprogrammi kuulub: esimesed paar päeva tutvumine inimeste ja tarkvaraga, lisaks hommikusöök ettevõtte asutajaliikmetega; nädala teises pooles süvenetakse juba täpsemalt rolli, kuhu uus inimene sisenema peab.


16.15 Viimases sessioonis jagasid oma teadmisi Petr Skondrojanis (CZE) (Cocuma tegevjuht), Jaan Härms (Saku Õlletehase müügidirektor), Riho Pihelpuu (ADM Interactive tegevjuht) ja Nikolaos Dimitriadis (GRC) (Trizma Neuro tegevjuht).

Jaan Härms Saku Õlletehasest rääkis, et nende töötajad on lojaalsed ja see ei ole juhuslik. Härms soovitab oma talentidest ja spetsialistidest kinni hoida ning mitte peljata pakkuda neile seda, mida nad küsivad. Jah, teinekord võib see kaasa tuua teatavaid ebameeldivusi või tavapärastest ettevõtte reeglitest kõrvalekallet, aga kui see aitab head töötajat hoida, on see väärt investeering.


Konverentsi raames toimus ka Unistuste Tööandja 2020 konkursi autasustamine.

Avaliku sektori 1. koht läks Keskkonnaagentuurile.

Erasektori 1. koha ning Unistuste Tööandja 2020 tiitli pälvis Elisa Eesti.

Finalistide ja eriauhinna saajate hulka mahtusid ka Proekspert AS, Coop Pank AS, Scoro Software OÜ ja Audentes AS.

Fotod: Johan Hallimäe

Unistuste Tööandja 2020 konkurss

Seitsmendat korda toimunud Unistuste Tööandja konkursi eestvedaja Anu-Mall Naaritsa sõnul näitas tänavune konkurss selget tööandja brändi tähtsuse kasvu ja ka seda, et heade töötajate hoidmisel ei piisa enam tasuta lõunast ja ping-pongi lauast, vaid organisatsioonid peavad päriselt võimaldama paindlikku tööaega, olema toetavad ning peresõbralikud ja peavad kandma selget missiooni.

“Trend, mida näeme väga selgelt üha rohkemate organisatsioonide puhul, on valdav ka tänavuste võitjate puhul,” selgitas Anu-Mall Naarits. “Üksikute vahvate üllatuste tegemisest töökeskkonna lahedamaks muutmise asemel on paljud tööandjad hakanud mõtlema ja tegutsema strateegiliselt. Nad teavad päris täpselt, milliste omadustega inimesi nad vajavad ja mida just need inimesed neilt ootavad. Inspireeriva töökeskonna kujundamine on saamas üheks võtmevaldkonnaks, milles osalevad personaliosakonna kõrval üha enam ka tippjuhid.”

Siin on osaline väljavõte töötajate uuringust ja firma enda raportist välja tulnud personalile suunatud tegevustest:

  • Elisa Eesti lähtub oma töötajatega suhtlemisel põhimõttest, et inimestele tuleb pakkuda põnevamat elu.
  • Elisa oli esimesi ettevõtteid, kes juba mõne aasta eest katsetas Eestis neljapäevast töönädalat.
  • Kui peakontoris olevad töötajad saavad kellaajaliselt ise oma tööaega reguleerida, siis näiteks Elisa esindustes toimib siiani edukalt 6-tunnise tööpäeva kasutamine, mis jätab inimesele vaba aja tegevusteks rohkem aega.
  • Ettevõtte praktiseerib uute töötajate otsimisel sisekonkursse, kuhu saavad konkureerida vaid omad töötajad.
  • Tööle asudes tervitab ettevõte alati uut töötajat tervituspakiga, et uued kolleegid tunneksid, et neid on oodatud.
  • Töökeskkonna kujundamisel on mõeldud ka erivajadustega töötajatele. Juba mitu aastat tehakse koostööd Astangu Rehabilitatsioonikeskusega, tänu kellele on leitud mitmeid uusi kolleege.
  • Elisa töötajad saavad aastas 35 päeva põhipuhkust ning lisaks kolm vaba päeva elu lõbusamate ja kurvemate sündmuste puhul.
  • Kaks korda aastas vaadatakse üle palk.
  • Rahaliste hüvedena pakutakse piiramatuid mobiilseid teenuseid, igakuiseid sporditoetusi, soodushinnaga tooteid ja teenuseid, tasuta filmilaenutust, jpm.
  • Üks Elisa olulisemaid lähenemisi on lubada inimestel eksida ja vigadest õppida. Seetõttu ei järgne eksimustele karistust, vaid seda nähakse kui õppimise võimalust.

Unistuste Tööandja tiitliga on aastatel 2014-2019 pärjatud Sisekaitseakadeemia, LHV Pank AS, SA Teaduskeskus AHHAA, Ericsson Eesti AS, Pipedrive OÜ ja Päästeamet.
Unistuste Tööandja konkurssi viib läbi Marketingi Instituut koostöös CV-Keskuse ja tunnustatud Eesti personalijuhtidega.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt