fbpx

Eestlase leiutis muudab kõrvetava leili mõnusalt ühtlaseks soojuseks

Himaalaja soola pallikesed (Foto: Saunum)

Saunaskäigult oodatakse tervislikku ja lõõgastavat kogemust, samas kurdetakse sageli kõrvetava leilisahmaka ja ebameeldivalt ebaühtlase temperatuuriga õhu üle leiliruumi erinevates kihtides. Lahendus liiga kuumale leilile on sisekliima reguleerimise seade Saunum, mis muudab saunatamise mahedaks ning ergutavaks. Kirjutab kaasautor Gerli Ramler.

Saunumi idee autor on soojusenergeetikainsener Andrus Vare, kes sai ühel hetkel aru, et saunaskäik võib olla leilisahmakate tõttu tõeline põrgu, mis ergutamise asemel pigem väsitab organismi, tõstab pulsikiirust ja põhjustab kehale stressi. Ta mõistis, et see on tingitud temperatuuri ebaühtlasest kihistumisest ning kui istuda, pea soojas ja jalad jahedas, annab keha ajule vastandlikke signaale ning keha ei saa aru, mida ta tegema peaks. Nii tõuseb saunas pulss ja süda saab verd ringi pumbates, aju jahutades ning keha temperatuuri ühtlustades meeletu koormuse ning inimesel võib hakata pea valutama ja tekib väsimus.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt