fbpx

Mis on hajatiimid ja miks neist üldse rääkida?

Tänapäeval asuvad töötajad sageli üksteisest üsna kaugel ka siis, kui nad kuuluvad samasse üksusesse või teevad ühesuguseid teadmisi ja oskusi nõudvat tööd ühise eesmärgi nimel.

Hajali grupist ei saa aga sünergilist meeskonda ilma pädeva juhtimiseta. Hajatiimide juhtimise imerohtudest kirjutavad Self II konsultandid Karin Hango ja Vahur Murutar.

Unikaalsete oskustega töötajate gruppi, mille liikmed asuvad üksteisest eemal, aga peavad organisatsiooni eesmärkide saavutamiseks koostööd tegema, nimetatakse enamasti virtuaalseks meeskonnaks. Samas tundub see nimetus olevat mitmes mõttes kohatu. Enamasti on tegemist pigem hajusa ja üsna ebatõhusa kooslusega, mis ei vasta meeskonna tunnustele. Ja virtuaalne suhtlemine pole kindlasti nende arenguks piisav. Sestap kasutame selles artiklis vähem levinud termineid hajatiim ja kaugjuhtimine.

Heal juhul toob tipptegijatest moodustatud hajatiim palju lisakasu, halval juhul sünnitab see aga palju pettumust ja süütundeid seoses täitumata ootustega.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt