fbpx

Dr Ruth Oltjer: arstist ettevõtja, kes võitleb tapjabakteritega

Dr Ruth Oltjer (Kõik fotod: erakogu)

Desinfektsioonivahendeid tootva Chemi-Pharmi juhataja dr Ruth Oltjer teab, mida tähendab võitlus tapjabakteriga, kes lisaks toiduainetetööstusele võivad teha palju kurja ka tervishoius. Lisaks teeb talle muret madal efektiivsus, kusjuures olukorra muutmine peaks olema riiklik prioriteet. Robotite, digitaalsete kaksikute ja nn tarkade kreemide kohta esitas küsimusi kaasautor Ants Vill.

Kuidas kõik alguse sai?

Aastaid arstina töötanud Ruth Oltjer asutas 1997. aastal AS Chemi-Pharmi, mis toodab haiglates ja ka mujal kasutatavaid desinfektsioonivahendeid. Neid tooteid kasutab enamik meie ravi- ja hooldusasutusi, tooteid eksporditakse 17 riiki. Ettevõtte müügikäive on viimastel aastatel kasvanud 20% aastas. Tänavu avati Tallinna lähistel uus tehas, mis on sisustatud teaduse ja tehnika viimase sõna järgi.

Tõhusate desinfektsioonivahendite kasutamine on paljude omataoliste suhtes resistentseks muutunud haigustekitajate ajal ülitähtis – igal aastal sureb maailmas hospitaalinfektsiooni ehk haiglates inimorganismi sattunud resistentsete bakterite tõttu 16 miljonit inimest.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt