fbpx

Tallinna katab üks võrk, mis salvestab kõike

Öine Tallinn

Juba mõnda aega on Tallinnas tänavavalgustuse postide küljes näha mingeid seadmekarpe ja päikesepaneele – linnakodanikud küsivad foorumites, mida nendega tehakse ja keda jälgitakse. Inseneeria jõudis jälgi ajades Tallinna Tehnikaülikooli ja Thinnecti koostööprojektini, mis tõepoolest kogub andmeid. Kuid muretsemiseks pole põhjust – neid ei koguta meie igaühe kohta eraldi, vaid linnakeskkonna kohta üldiselt. Kirjutab kaasautor Kaido Einama.

Tulevikus on linnas juures ilmselt veel üks operaator – Asjade Interneti operaator, kellelt saab küsida andmeid üle linna paiknevatest anduritest ja nende põhjal olulisi järeldusi teha.

Thinnecti tegevjuht Jürgo Preden on Asjade Interneti Eestis välja arendatud võrgutehnoloogiaga tegelenud juba ligi kümme aastat. Defendecist alguse saanud tehnoloogia aitab erinevad andurid üle õhu ühendada ühtsesse pilvevõrku, millel pole keskseadet – seadmed suhtlevad omavahel ja kui näiteks elektripostide küljes on järjest andurid koos saatejaamadega,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt