fbpx

Korruptsioon à la Viktor Janukovõtš

Kiievi lähistel asuvas Ukraina kurikuulsa ekspresidendi Viktor Janukovõtši (1950) luksusvillas Mežõhirja residents saab huviline hea ülevaate kunagise riigipea n-ö maitsest ja rahakoti paksusest. Kinnistule on rajatud korruptsioonimuuseum. Sealt leiab kauni aia, mitmekorruselise villa, golfiväljaku ja purskkaevude kõrval ka loomaaia, jahisadama, helikopteriplatsi ning 70-le masinale mõeldud automuuseumi. Pildistas ja kirjutas kaasautor Gerli Ramler.

2010. aasta presidendiks valitud Janukovõtš läks ajalukku kui korrumpeerunud riigipea, kes rahva raha eest püstitas hiigelvilla, kogus uunikume ning omas muljetavaldavat maalikollektsiooni. Kui 2014. aasta veebruaris väljastati order tema kinnipidamiseks n-ö tsiviilisikute massimõrva eest, põgenes ta kiiresti Venemaale, võttes väidetavalt kaasa mitu veoautotäit varandust.

Mida täpselt, ei tea keegi peale tema enda. Selge on see, et parimad palad vähemalt autokollektsioonist õnnestus tal kaasa vedada, sest kui muuseumis ringi vaadata, tundub imelik, et jõukas kollektsionäär kogus suhteliselt pinnapealselt restaureeritud kahe- ja neljarattalisi, mitte aga tõelisi rariteete.

Vaatamata sellele on korruptsioonimuuseum kindlasti väärt külastamist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt