fbpx

Tippspetsialistist juhiks: nüüd oodatakse sinult õnge

 

Kristo Kork
Foto: Jake Farra

Elu teeb oma korrektuurid: kui oledki mõelnud, et tahad saada oma ala tippspetsialistiks, võid ühtäkki olla silmitsi võimalusega areneda hoopis juhina. Ole siis valmis pööraseks sõiduks, vigade tegemiseks ja vastutuse võtmiseks. Oma kogemustest kirjutab Elisa raadiovõrkude ja taristu valdkonna juht Kristo Kork.

Iga noor inimene seisab varem või hiljem karjääri teelahkmel. On neid, kes tahavad kohe kõrget palka ja juhiametit, ning neid, kes arvavad, et inimeste juhtimine pole kindlasti nende pärusmaa. On neid, kes tahavad saada tippspetsialistiks… Kuigi ülikooli ukselävel langetatud otsus on väga oluline, on siiski väga suur roll karjääris ka edasistel töökohtadel, tööandja toetusel ja loomulikult kõige enam sinul endal.

Nii olin minagi alguses vägagi kindel, et minust saab suurte kogemustega tippspetsialist, kes on osaline iga suurema või väiksema tehnoloogilise uuenduse juures ning jagab oma kogemusi teistelegi. Üsna pea, kui saavutasin oma erialal igati korraliku süvateadmiste taseme, tekkis tunne, et midagi on ikkagi puudu. Sain aru, et ma võin küll olla hea spetsialist, aga minust on rohkem kasu meeskonnajuhina ning valdkonna eestvedajana; mitte enam tippspetsialistina, vaid inimesena, kelle tiimiliikmeteks on veelgi tugevamad eksperdid, kui mina selleks kunagi võiksin saada.

 

Spetsialistina nagu kala vees – juhina algaja ujuja

Nii et ära iial ütle iial. Kui on soov edasi liikuda, tuleb ise olla avatud. Ühel hetkel tekkiski mul võimalus liikuda spetsialisti tasemelt keskastmejuhiks, mille vahele jäi lühike etapp väikese tiimitöö koordineerimise kogemust. See oli nagu öö ja päev, sest tehnoloogia ja protsesside juhtimine erineb väga palju inimeste juhtimisest. Kui oled töötanud tippspetsialistina, tundes end oma alal kui kala vees, on see üsna peadpööritav, kui järsku oled rohkem kui 30-liikmelise meeskonna juht. Usun, et üks suuremaid samme selle juures ongi jõuda mõtteviisi muudatuseni: tippspetsialistist on raske üleöö muutuda juhiks, sest sa tahad alguses ikkagi läheneda maailma asjadele detailtehnilisest vaatevinklist ning ohje enda käes hoida.

See on noore juhi elus hetk, kui mõtled, kas see otsus oli ikka õige. Kas viskaks õnge nurka või viskaks veel kaugemale? Kui oled aga ise julge, sihikindel, arenemisvõimeline ja tahad võtta vastutust, on tee sinu ees valla. Kui midagi teha, siis ikka ju hingega ja maksimaalselt hästi.

 

Ettevõtte toetus

Keeruline on karjääriredelil ülespoole rühkida, kui sinu enda juht sind ei toeta. Kindlasti on minu arengus töötajana mänginud suurt rolli tööandja toetus, koostöövalmidus ja võime koos areneda, nähes oma panust ettevõtte tulemuste saavutamisel. Olen kasvanud koos ettevõttega ning Elisal on minu juhiks kujunemise arengus olnud äärmiselt tugev roll kõikide aastate vältel, alates hetkest, kui ma mobiilivõrkude monitoorijana tööd alustasin.

Ükskõik kui kogenud juht ka on, tuleb ikka ette keerulisemaid hetki. See aga ei tähenda, et ta peab olema selles kõiges üksi. Mul on olnud võimalus pikaajaliselt töötada igati toetava juhi meeskonnas ja see on kasvatanud ka mind juhina. Lisaks on minu karjääri arengule kaasa aidanud paar mõttekaaslast, kes on nõu ja jõuga olnud abiks keerulisemate teemade lahendamisel. Arvangi, et igal juhil võiks olla keegi, kellega olukordi arutada ning keda võtta kui coach’i.

 

Ideaalmaailmas elamine ei ole suurem asi väljakutse

Juhi teekond ei ole alati nii sirge ja sujuv – ikka tuleb ette (ja peabki tulema) väiksemat või suuremat sorti ämbrite kolistamist ja peeglisse vaatamist. Eksimine on inimlik ja lausa vajalik. Ka minu pagasis on korralik kogus vigu ja ma tunnistan, et olen nende üle isegi uhke. Ilma nendest tehtud järeldusteta ei saa olla edukas. Seetõttu tegin üsna varakult endaga kokkuleppe, et eksida võib, kuid alati peab pärast aja maha võtma ja mõtlema, kuidas oleks pidanud toimima. Pealegi oleks ju vigadeta maailmas üpriski igav elada.

 

Vastutus kui positiivse kaarega bumerang

Mida rohkem anda inimestele vabadust end proovile panna, eksida, olla edukas ning alati kõigest õppida (nii heast kui ka halvast), seda kiiremini ümbritseb sind meeskond, kes on motiveeritud, tahab asju ära teha ning päriselt ka teeb, ilma et peaksid juhina seda mainima. Äärmiselt oluline on luua enda ümber õhkkond, kus iga viimane kui meeskonnaliige mõistaks, et eksimine on inimlik ja edasiviiv jõud. Selline mõtteviis on mind saatnud üsna noorest east.

Samuti on vastutusega – isegi kui inimene seda alguses pelgab, on see tegelikult pikas plaanis ainuõige lähenemine. Keegi meist ei soovi, et meeskond, juhid või ka meie ise tegeleksime päevast päeva millegagi, kuid vastutada võiks selle kõige eest keegi kolmas. Üldiselt ongi vastutuse andmine nagu positiivse kaarega bumerang: mida rohkem sa seda annad ja võtad, seda suurema tõenäosusega tuleb see varem-hiljem positiivse kaarega sinuni tagasi. Ma ei mäletagi, millal ma viimati puutusin kokku inimesega, kes ei sooviks vastutada.

Üldiselt näen, et ausus ja õiglus avatud suhtluses on edasiviiv jõud. Oluline on kaasata oma meeskonda teemadesse nii, et juhi puudumisel ei jääks midagi katki. Juht ei saa olla piduriks, vaid peab võimaldama tiimiliikmetel alati toime tulla. See on küll juba klišee, aga kui sulle tundub, et oled kõige targem inimene ruumis, siis on viimane aeg sealt lahkuda, sest see ruum ei ole kindlasti sinu jaoks. Meeskond peab üksteist täiendama, iga liige peab tundma end tiimis hästi ning oma missiooni mõistma.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt