fbpx

Stoppkaader. Väljalüps on langenud, veterinaar lahkunud ja omanikud on…

Uues rubriigis „Stoppkaader” toob Directori kaasautor Indrek Maripuu teieni lühikesed lood päris elust. Head kaasamõtlemist, järelduste tegemist, ideede saamist! Siin on esimene neist.

  

On aasta 2012 ja Tartumaal Andre talus, kus äsja on kaks korda suurendatud piimakarja, vaadatakse uudist, kuidas Belgia põllumehed valavad protestiks madala kokkuostuhinna vastu miljoneid liitreid piima maha. See pole kauge mure – hinnad on drastiliselt langenud kogu Euroopas, ka Eestis. Seda talu on peetud viis põlve ja nüüd on eesmärk ellu jääda ka selles kriisis.

Paar aastat hiljem on talu lehmade väljalüps langenud, veterinaar töölt lahkunud ja kombinaati saadetava piima kogus vähenenud üle kolme korra.

Ei vedanud välja? Vastupidi. Pererahvas on vahepeal teinud otsuse, käinud Itaalias ja Hollandis juustu valmistamise saladusi õppimas ning saanud kinnitust, et hoolimata kodumaisest kriitikast (mida teie, piimatootja, juustu tootmisest ka teate) ollakse õigel teel.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt