fbpx

Läbirääkimiste kunst

Usaldus ja koostööle orienteeritus muudavad läbirääkimised meeldivaks ja tulemuslikuks. Peamistest võimalustest läbirääkimistel edu saavutamiseks kirjutab SpeakSmarti koolitaja ja konsultant Siim Vahtrus.

Kallites tumedates ülikondades mehed astuvad tõtakal sammul konverentsiruumi pilvelõhkuja 18. korrusel. Nad näevad enesekindlad välja, kuid nende peopesad on ärevusest märjad. Ees seisab ülioluline kohtumine, milleks on nädalaid ettevalmistusi tehtud – laual on ju kümneid miljoneid eurosid väärt tehing.

 Sõna läbirääkimised manab meile silme ette sageli ette sellise hollywoodiliku olukorra. Päris elu on aga siiski reeglina argisem.

Läbirääkimisi võib laiemalt defineerida kui vähemalt kahe osapoolega suhtlust, mille eesmärk on jõuda kõiki osapooli rahuldava kokkuleppeni. Selliseid läbirääkimisolukordi tuleb meil kõigil ette nii kodus kui ka tööl, näiteks teemal, kes peaks enda peale võtma prügiämbri väljaviimise või kuidas jaotada meeskonnas uue projektiga seotud kohustusi. Juhtidel tuleb kõikvõimalikke läbirääkimisi päris tihedalt ja teema on endiselt päevakorras,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt