fbpx

Maailma suurim lennuterminal võrdub saja jalgpalliväljakuga

Daxingi lennuterminal Pekingis (Wikicommons)

Hiina pealinnas asuva Daxingi rahvusvahelise lennuvälja juurde kuulub maailma suurim reisiterminal, mille pindala on ligi 700 000 ruutmeetrit ehk 98 jalgpalliväljakut. Lennuvälja kogupindala on 47 ruutkilomeetrit.

Daxing, mis avas reisijatele uksed septembri lõpus, maksis ligi 10 miljardit eurot. Reutersi andmetel läks see koos raudteeühenduste ja muu taristu rajamisega maksma aga ligi 63 miljardit dollarit.

Projekt valmis Zaha Hadidi arhitektuuribüroos ja selle elluviimiseks kulus enam kui neli aastat.

Reisiterminal on kuueharuline, mistõttu on see saanud hüüdnimeks Meritäht. Iga haru on umbes 600 meetrit pikk. Inimesel kulub turvakontrollist kuni kõige kaugema väravani minekuks ligi kaheksa minutit, vahendas Interesting Engineering.

Daxing suudab nelja maandumisrajaga teenindada 45 miljonit reisijat aastas. See number peaks 2025. aastaks kerkima 72 miljoni ning 2040. aastaks 100 miljoni reisijani aastas, kuid siis toimub lennuliiklus kaheksalt maandumisrajalt, vahendas AFP.

Hiina ametivõimud loodavad,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt