fbpx

Höhle mikrotorud kui osa ülikiirest interneti taristust

Valmistoodang on erinevat värvi ja mõõtu (Foto: Ants Vill)

Höhle uhiuues tehases Raplamaal valmib ainus Eestist pärit komponent, mida kasutatakse lairiba fiiberoptiliste sidevõrkude rajamisel. Valmivatest mikrotorudest jääb siia kolmandik, kaks kolmandikku eksporditakse. Kirjutab kaasautor Ants Vill.

Höhle OÜ toodab fiiberoptiliste ehk valguskaablite paigaldamiseks vajalikke plastist mikrotorusid ja nende kimpe alates 2016. aastast. Firma käive kasvas kolme aastaga nullist enam kui kolme miljoni euroni, tänavuseks toodangumahuks oodatakse juba neli miljonit eurot.

Ettevõtte tulevikuplaan on pärast tootmise stabiliseerimist võtta ette suurem laienemine. Lisaks käib uute turgude otsimine, eriti Lõuna-Euroopas, kus soojema kliima tõttu saab kaablit paigaldada aastaringselt.

Höhle toodan teel Hispaaniasse (Foto: tootja)

Suuremad ekspordiriigid on Norra, Rootsi, Soome ja Taani, aga ka Saksamaa, Kreeka ning Hispaania. Kokku eksporditakse torusid 12 Euroopa riiki. Eestis on suurim mikrotorude tarbija Lairiba Arenduse Sihtasutuse projekt EstWin,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt