fbpx

Lugu konnast, kes kaevab endale ise tiigi ehk Radius Machiningu lugu

Veljo Konnimois (Foto: Liis Treimann/Äripäev/Scanpix)

Kooliajast meenub ehk lugu konnast, kes kaevab oma järeltulijate hüvanguks neile ise tiike? Radius Machining OÜ juht Veljo Konnimois kirjeldab just nii oma ettevõtte lugu, ainult et „tiike kaevatakse” klientidele ehk tooteid arendatakse spetsiaalselt nende jaoks. Ja vahel juhtub ka nii, et kliendid veel ise ei teagi, et neil just selliseid tooteid vaja on. Kirjutab kaasautor Gerli Ramler.

Aastal 2005 loodud Radius Machining on Eesti kapitalil põhinev metalliettevõte, mis tegeleb hüdraulikadetailide valmistamise ja materjalide CNC-töötlusega. Alustati täiesti nullist, sest turul nähti metallitöötluses vaba nišši. Esimene tööpink seati laenu toel üles pisikesse garaaži, hiljem lisandus uus tegevussuund hüdraulika näol. Tänaseks on ettevõte löönud kaasa näiteks kuulsa ESTCube’i projektis ja aidanud luua põnevat rakendust ICEEYE, mis jälgib satelliitidelt jää liikumist ja annab laevadele infot, kust on kütusekulu mõttes kõige optimaalsem järgmisse sadamasse liikuda.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt