fbpx

Kuidas ennetada läbipõlemist?

Kõik saab alguse juhist ja töökultuurist. Kui see on usalduslik, hooliv ja kohanduv, on tulemuseks särasilmsed ja loovad töötajad ning muidugi rahuldust pakkuvad töötulemused. Mis on läbipõlemine ja kuidas seda ennetada, kirjutavad SELF II koolitaja Agne Puusaar ja Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi.

Maailma terviseorganisatsioon WHO nimetab töist läbipõlemist ehk burn-out’i sündroomiks (mitte haiguseks), mida põhjustab tööstress, millega ei ole õigel ajal tegeletud.

Mis see läbipõlemine aga täpsemalt on? Näeme, et ka koolitusgruppides aetakse seda tihti segi muude muredega (mis on ka olulised, kuid samas lühiajalised), nagu ajutine tööstress, vähenenud pingetaluvus jms. Samas ei osata läbipõlemist ära tunda enne, kui asi on juba päris hull.

Läbipõlemise definitsioone on palju. Kõige paremini iseloomustab seda seisundit aga Taani psühholoogiaprofessor Wilmar Schaufeli: „Läbipõlemine on normaalse indiviidi pikaajaline meeleseisund, mida iseloomustab ennekõike nii füüsiline,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt