fbpx

Joan Kangro – intelligentsete robotniidukite looja

Joan Kangro ja Šoti esimene minister Nicola Sturgeon (Foto: erakogu)

Robootikateadlane Joan Kangro (25) mõtles välja intelligentsed robotid, mis jäljendavad muru niites inimese liikumismustrit. Nagu elus sageli juhtub, valmivad head asjad reaalse vajaduse tulemusel. Nüüdseks on Kingdom Technologiese robotid jõudnud ka Eestisse, kaasates raha siinsetelt investoritelt.

Ent alustagem algusest. Kui Joan Kangro ei oleks saanud kümme aastat tagasi vigastada, võinuks me temast täna rääkida kui profikorvpallurist. Teismelisena veetis ta oma vaba aja valdavalt korvpalliväljakul eesmärgiga jõuda NBA-sse. 16-aastaselt kuulus ta EM-il Eesti koondisse, kuid sai tõsiselt vigastada ega saanud seetõttu mõnda aega isegi kõndida. Just sel perioodil hakkas ta huvi tundma robootika vastu.

„Vigastus pani mõtlema, kas korvpalluri elukutse on minu jaoks parim. Hakkas tunduma, et korvpallurina mul ühiskonnale suurt mõju ei oleks. Kas mängin või mitte – see ei oleks maailmas tegelikult midagi muutnud,” avaldas Kangro.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt