fbpx

Edukas tiimitöö vajab turvatunnet. Ja naisi

Veigo Kell

Google’is armastatakse toetuda andmetele. 2012. aastal viis tehnoloogiagigant läbi põhjaliku analüüsi, miks mõni tiim saavutab suurepäraseid tulemusi ja teine kipub vinduma. Tänaseks juba teatavaks klassikaks muutunud „Project Aristotle“ koodnime all tuntud uuringu raames tehti tiimitöö soodustajate ja pidurdajate väljaselgitamiseks kahe aasta jooksul väga põhjalikud intervjuud rohkem kui 200 Google’i töötajaga 180 tiimist, mis töötasid eri riikides.

Asja paremaks mõistmiseks tuleb märkida, et Google’is tehakse vahet töögruppidel ja tiimidel. Grupid koosnevad inimestest, kelle juhid aeg-ajalt kokku kutsuvad mõne probleemi lahendamiseks, tiimid on suure iseseisvusastmega meeskonnad, mille liikmed sõltuvad projekti õnnestumisel üksteisest.

Uuringut alustades eeldati, et parima meeskonna kokkupanekul on esmatähtis leida koostööks õiged inimesed. Selgus aga, et selline laialt levinud arvamus on üllatavalt ekslik. Sellest, kes tiimi kuuluvad, on kaugelt tähtsam see, kuidas tiimiliikmed omavahel suhtlevad, tööd korraldavad ja üksteise panust hindavad. Kokkuvõttes taandus asi viiele asjale.

Kõige tähtsamaks teguriks tiimide edu juures osutus emotsionaalne turvatunne ehk kas on võimalik võtta riske,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt