fbpx

Purtse jõe puhastustööde käigus valmis kolm kilomeetrit uut jõesängi

(Fotod: envir)

Ida-Virumaal Purtse jõe valgala puhastamise käigus valmis Kohtla jõele rajatud 3,4-kilomeetrine uus jõesäng ning ka fenoolisoo on suures osas ohutustatud. „Oleme kevadel alustatud jõesängi kaevetöödega edukalt lõpule jõudnud ning tänaseks uude jõesängi rajanud ka lookekohad ja tehiskärestikud, mis loovad kaladele soodsa elukeskkonna ja kudemistingimused ning annavad alale looduslähedase ilme,” rääkis Keskkonnaministeeriumi projektijuht Raimo Jaaksoo.

Purtse jõe valgala puhastamise projekt lõpeb esialgsete plaanide järgi 2022. aasta lõpuks, kui jõe enimreostunud lõigud on muudetud keskkonnale ohutuks. Tööde käigus eemaldatakse ja puhastatakse tuhandeid tonne pinnast Kohtla-Järve ja Kiviõli põlevkivitööstuste jääkreostusest.

Valgala ja fenoolisoo puhastamise projekti esimese etapi tööde maksumus on 21 miljonit eurot. Projekti rahastatakse 85% ulatuses Euroopa Ühtekuuluvusfondist ning 15% ulatuses SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse keskkonnaprogrammist ja riigieelarvest.

Projekteerimis-ehitustöid viib läbi Pinnasepuhastuse OÜ, projekti konsultandid on Kobras AS ja Maves AS ning omanikujärelevalvet teostab P.P.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt