fbpx

Maailma suurim lennuväli asub Saudi Araabias

Kuningas Fahdi lennuväli Saudi Araabias Dammamis (Foto: Wikicommons)

Saudi Araabias Dammamis asub maailma suurim lennuväli, mille mõõtmetest aitab aimu saada tõsiasi, et naaberriik Bahrein on peaaegu sama suur, selgub portaalis WorldAtlas.com avaldatud pingereast.

Pindalade võrdluse järgi on suurim Kuningas Fahdi rahvusvaheline lennuväli Dammamis, mis laiub 77 600 hektaril. Võrdluseks võib tuua Bahreini, mille pindala on 765,3 km² ehk 76 530 hektarit.

Dammami lennuvälja projekteerimist alustas 1976. aastal arhitektuuribüroo Yamsaki & Associates architects koostöös firmaga Aerosystems International. Ehitustööd kestsid ajavahemikus 1983–1999.

Lennuvälja juurde kuulub kuuekorruseline reisiterminal, mis hõlmab 3 520 000 ruutmeetrit. Parkimismaja katusel asub 2000 palverändurit mahutav mošee, kus modernsus on ühendatud vana islamistliku stiiliga.

Suuruselt teine on Denveri rahvusvaheline lennuväli (Colorado), paiknedes 13 571 hektaril. Seal asub Ameerika Ühendriikide pikim avalikus kasutuses olev lennurada (4877 meetrit), mis kogu maailma mastaabis on pikkuselt seitsmes.

Esikolmikusse mahub veel Dallases asuv Fort Worth’i rahvusvaheline lennuväli,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt