fbpx

Tõrksa taltsutus

Vahel juhtub, et meeskonnas on kolleege, kes töötuju ära nullivad. Katri Delimoge toob välja mõned iseloomulikumad neist. Ja vaata, võib-olla tunned siin hoopis ennast ära!

„Raund 7!” vehib juht koridoris, nagu oleks just poksimatšil vastu vahtimist saanud. Ta tuleb järjekordselt ühe ja sama töötajaga peetud vestluselt, teemaks ikka „No ole nüüd ometi inimene!” „Aga küll ma ta, tõrksa, ära taltsutan. Ta lõpetab nende sarkastiliste märkuste pildumise, ettevõtte avaliku siunamise sotsiaalmeedias; ta hakkab õigeaegselt tööle tulema ja ei lahku siis, kui heaks arvab…”

Organisatsioon on tegelikult justkui korvitäis ubinaid, kus iga punapõsk on ilusam kui teine. Kuid ainult hetkeni, mil nende hulka satub kasvõi üks ussiauguga vili (rääkimata paljudest). Sa lõikad ussikese välja ja jääd lootma, et see pole ülejäänud õuna veel jõudnud oma teed rajada. Ehk muutubki ka see, ravitsetud õun nüüd korvitäie ideaalseks osaks. Siin on mõned ussitanud õunad, mis võivad terve korvitäie rikkuda.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt