fbpx

Tõrksa taltsutus

Vahel juhtub, et meeskonnas on kolleege, kes töötuju ära nullivad. Katri Delimoge toob välja mõned iseloomulikumad neist. Ja vaata, võib-olla tunned siin hoopis ennast ära!

„Raund 7!” vehib juht koridoris, nagu oleks just poksimatšil vastu vahtimist saanud. Ta tuleb järjekordselt ühe ja sama töötajaga peetud vestluselt, teemaks ikka „No ole nüüd ometi inimene!” „Aga küll ma ta, tõrksa, ära taltsutan. Ta lõpetab nende sarkastiliste märkuste pildumise, ettevõtte avaliku siunamise sotsiaalmeedias; ta hakkab õigeaegselt tööle tulema ja ei lahku siis, kui heaks arvab…”

Organisatsioon on tegelikult justkui korvitäis ubinaid, kus iga punapõsk on ilusam kui teine. Kuid ainult hetkeni, mil nende hulka satub kasvõi üks ussiauguga vili (rääkimata paljudest). Sa lõikad ussikese välja ja jääd lootma, et see pole ülejäänud õuna veel jõudnud oma teed rajada. Ehk muutubki ka see, ravitsetud õun nüüd korvitäie ideaalseks osaks. Siin on mõned ussitanud õunad, mis võivad terve korvitäie rikkuda.

 

„Nuga (miljon korda) selga“ kolleeg

Taolist kolleegi on üldjuhul üsna raske tabada, sest ta on ju nii sõbralik, abivalmis, toetav ja heatahtlik. Jah, sinu näo ees küll, aga oota vaid, mis siis saab, kui sa selja keerad!

Tema strateegia on inimestele eraldi lähenedes kõiki üksteise vastu üles keerata. Kahepalgeline ussitaja võib ettevõttes tõelise kaose ning sõjatandri luua, kusjuures nii osavalt, et tihtipeale jääb mulje, justkui negatiivsuse allikas on kuskil mujal ja keegi teine. Sellist kolleegi on ka raske peatada, sest ta on sageli heas nimekirjas (kui mitte lausa populaarne kamraad).

Mida teha? Ülioluline on kohe märku anda, et selline käitumine ei ole okei. Ta tuleb esmalt paljastada ja siis korrale kutsuda. Kui aga konstruktiivsed manitsused ei aita, suuna kaose tekitaja pikalt mõtlemata ettevõttest välja. Ükskõik kui tubli ja töökas ta ka pole, tema prioriteet tööl on tekitada tormi veeklaasis. Tavaliselt teeb ta seda tõeliselt pahatahtlikult ja pahatihti vägagi kurbade tagajärgedega tõeliselt heade inimeste kaotamise näol.

 

„Mina-mina-mina“ kolleeg

Nartsissistlike kalduvustega egomaniakaalne ülbur on veendunud, et kõik keerleb tema ümber. Ainult tänu temale see ettevõte (ei, lausa terve maailm!) üldse eksisteeribki. Teda ei kuule mitte kunagi kedagi tunnustamas ja meeskonnatöö on talle võõras nähtus. See tähendaks ju nii info kui ka võitude jagamist, aga see ei lähe kohe mitte!

Üldiselt on nende puhul kaks võimalust. Üliandekat eneseupitajat võib ju lõpmatuseni soovitud tulemuste saamiseks õlale patsutada ja pjedestaalile upitada, samas mille arvelt see käiks, eks ole? Teine variant on korraldada võimalusel töö selliselt, et ta tegutseb pigem autonoomselt, kui oma ülesandeid täidab. Usu mind, see sobib kenasti nii superstaarile endale kui tema meeskonnale. Win-win!

 

Fantoom-kolleeg

Ta justkui nagu on ja siis nagu enamalt jaolt pole ka. Kui sul on abi vaja, on tal alati ülikiire. Kui on käes hetk, kui tema peaks meeskonnas võrdselt teistega oma panuse andma, siis on tal kehv olla, kassil juubel või ema maalt linna tulnud. Ta on küll igati viisakas ja kusagil taustal olemas, aga püüab igati tööst kõrvale hiilida. Küsitav motiveeritus ja pidevalt pildilt puudumine imevad ka kõik teised energiast ja pealehakkamisinnust tühjaks. Miks mina pean seda tegema, kui tema kunagi ei tee, eks ole?!

Siinkohal tuleb liidrina tuvastada, kas tegu ongi natuurilt parandamatu fantoomitsejaga või on kunagine tubli töötaja mingil põhjusel motivatsiooni kaotanud. Viimase puhul siis uurigi, mis on see miski, mis võiks temas uuesti teotahte käivitada, ja kuidas sina saad teda selles toetada. Kui ta ongi aga loomupäraselt selline, kes pole pildil, kui vaja, ja ta ei taha ka midagi muuta, siis on kõige õigem kiiresti evakuatsioonipääs leida.

 

Dinosaurus-kolleeg

Need on need „Küll olid kunagi kuldsed ajad” ja „Aga me oleme ju alati niimoodi teinud” tüüpi tegelased! E-hääletamine, hübriidautod ja iPad olid siis veel futuristlik (kole!) unistus ning vaatamata sellele, et maailm on muutunud (drastiliselt), ei suuda ega taha nad kohaneda. Kõik muutused on halvad: nad hoiavad kramplikult vanast heast kinni, blokeerides juba eos uued ettepanekud-võimalused. Niisugune mentaliteet pärsib muidugi meeskonda tulemuste saavutamisel ja aeglustab märkimisväärselt organisatsiooni üldist arengut (või lausa peatab selle).

Edukas ettevõttes on väga tähtis avatus ja uudishimu, tahe ja võime muutustega kohaneda, mis on dinosaurustele aga täiesti võõrad omadused. Elu näitab, et igasugused jõumeetmed, veenmised ja proovimised on nende puhul üldjuhul siiski üsna mõttetu ettevõtmine, nii et tee võimalikult valutu lõpp nii nende kui ka kogu organisatsiooni kannatustele.

 

Sotsiaalne liblikas-kolleeg

Sellise tegelase jaoks on töölkäimine üks lõputu lust ja lillepidu: ta muudkui kulgeb ühe laua juurest teise juurde, tarbib kööginurgas lakkamatu jutuvadina saatel suurtes kogustes kohvi, teeb ultrapikki lõunaid ja naerab nii, et laest kukub krohvi. Ja otse loomulikult ei käi jutt reeglina tööga seonduvast. Tõepoolest, sotsiaalne liblikas on särav ja populaarne, osav suhtleja ja tõeline ekstravert. Samas pole ta üldse tööle orienteeritud, hakib teiste tähelepanu ja on pahatihti tõeline tüütus. Tulemus? Tohutu ebaefektiivsus, ressursi raiskamine ja sage lagede ülevärvimine.

Kuigi small talk tööl on sotsiaalsete suhete mõttes hea, on hädavajalik anda liblikale konstruktiivset tagasisidet ja juhiseid: mul on klapid peas = palun mind hetkel mitte segada; mul on uks kinni = ma olen hõivatud; tore oleks lobiseda, aga mul on hetkel tööasjad käsil, seega kui asi ei puuduta hetkel tööasju, siis lõunalauas jätkame! Seda tuleb aga järjekindlalt teha, et ta mõistaks: tegu polnud ühekordse hetkega, vaid see on reegel. Ja kui niisuguse kolleegi suurt suhtlusvajadust oskuslikult juhtida, on ju tegelikult väga tore aeg-ajalt kellegagi muust kui tööst rääkida ja krohvipurus naeru lagistada!

 

 

 

ARVASID, ET OLED KÕIKE NÄINUD? NO NUTA VÕI NAERA!

Digimeediakanali Ranker.com vahendusel on rahva hääle alusel kokku kogutud kõige markantsemad lood elust enesest. Mõned näited:

  • Siberis avastas tervishoiuspetsialist, et ühe juustuvabriku töötajad olid seal piimavanne võtnud. Ikka sellessamas piimas, millest pärast juustu tehti!
  • Meeskonda liitvaid üritusi võib ju väga loovalt läbi viia, aga järgnev on küll mõneti küsitav: 2015. aastal oli Briti rahvusvahelise panga töötajatel kardisõidus kord nii lõbus, et nad otsustasid seal üheskoos oma meeskonna läheduse kinnitamiseks ISIS-e-stiilis teatraalselt pea maharaiumise läbi viia. Kommentaarid on ülearused!
  • Hispaania valitsuse töötaja Joaquin Garcia on ehk kõige kehvem reoveepuhastuse inspektor maailmas, aga kahtlemata on ta parim fantoom-töötaja kogu universumis. 2016. aastal sai ta tunnustuse oma 20-aastase tööstaaži eest, siis aga selgus, et ta juhid ei teadnudki, et Garcia oli selleks ajaks juba kuus aastat töölt poppi teinud!
  • Delaware’is arreteeriti kolm lasteaiatöötajat, sest neil oli kombeks enda lõbuks mudilastevahelisi kaklusi organiseerida. Asjakohases videoklipis on kuulda juhiseid mudilastele: „Ei mingisugust näpistamist, lubatud on ainult korralik kolkimine!”

 

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt