fbpx

Trendid telekomi vallas, mida ei tohi maha magada

Mis praegu ikkagi telekomimaailmas toimub? Selle valdkonna trendidest ja lähitulevikust rääkis Tuuli Elstrokile Telia ärikliendi üksuse direktor Tarmo Kärsna.

Viimasel aastal on Eesti telekomi vallas toimunud põnevad arengud: detsembris avati TalTechi linnakus riigi esimene 5G-võrk, mõned kuud hiljem kogu Eestit kattev asjade interneti võrk. Märtsis hakati pakkuma VoWiFi teenust, tänu millele saab teha mobiilikõnesid wifis. Mai lõpus kerkis aga päevakorda küsimus, kas kauaoodatud 5G on ikka tervisele ohutu.

„Vahel ma ikka imestan, kui kiireks tempo on läinud,“ ütleb Tarmo Kärsna. „Kõik need arengud ja trendid on omavahel tihedalt seotud ja annavad suuniseid, kuhu ettevõtjatel tasub fookus seada klientide paindlikumaks teenindamiseks ja äri edukaks juhtimiseks.“

Toomegi siin ära olulisemad trendid.

 

  • Asjade internet ehk IoT (Internet of Things)

„Asjade internet, kus kõik meie kodused seadmed meie ümber on ühendatud,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt