fbpx

Miks sa ei peaks järgima „parimat praktikat”

Veigo Kell

Paarkümmend aastat tagasi olid Pärnu juhtimiskonverentsid sellised üsna rajuvõitu üritused. Esimese päeva õhtul toimunud peo lõpust väga ei taheta rääkida, aga jah, üht-teist seal vist juhtus. Pärnus toimusid ka turunduskonverentsid, kus mõned mu tuttavad meeshinged käisid vaid selleks, et Eesti kõige ilusamaid tüdrukuid jahtida.

Kõige selle taustal avaldasid Pärnu Konverentsid aastaid tõeliselt väärt juhtimisklassikat. Nagu tookord tavaks, ootas sind konverentsimapis alati midagi huvitavat. Ühel aastal oli konverentsiraamatuks Ricardo Semleri „Ketser”. Ma pole kindel, kui palju ma tol aastal ettekandeid kuulasin, sest see raamat haaras hetkega kogu minu tähelepanu.

Nüüd, peaaegu 20 aastat hiljem on isegi naljakas mõelda, et kõik, mis seal sisaldub, on ikka täpselt sama aktuaalne. Meenutuseks: jutt käib Brasiilia ettevõttest Semco, kus juba 1990. aastatel rakendatud juhtimispraktikad sinu tänast töökohta ilmselt väga ei iseloomusta:

– igaühel on võimalus teha ettepanekuid töö ja protsesside parandamiseks;

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt