fbpx

Vetikate abil õhk puhtaks ja kõht täis

 

Süsihappegaasi ei pea käsitama heitena, vaid see on ka suurepärane ressurss, näitab Joller-Vahteri arendatav väärtusahela vertikaalne integratsioon. Ettevõte Power Algae arendab vetikate fotosünteesil põhinevaid bioreaktoreid, millega saab korstnagaasidest eemaldada süsihappegaasi. Seejärel aitab ettevõte Algacap reaktoreid tööstuslikult rakendada. Viimaks toodetakse protsessi käigus reaktoritesse tekkinud vetikate biomassist Superchargeri kaubamärgi all loomasööta või supertoitu.

Ökoinnovatsiooni eestkõneleja ja ettevõtja Liina Joller-Vahter (43) puhastab vetikate abil korstnagaase ja pakub neid seejärel supertoiduks. „Kui keegi ütleb, et midagi pole võimalik, tekib mul eriti suur tahtmine see ära teha,“ räägib ökoinnovatsiooni eestvedaja. Ei, ta ei ole n-ö tumeroheline, kes keskkonna kaitsmise nimel hulluks läheb, küll aga vihastab, kui keskkonna hoidmine tehakse ebaratsionaalselt raskeks.

„See juhtub näiteks siis, kui olen kodus pakendid muust prügist eraldi sorteerinud, kuid prügi välja viies on pakendikonteiner täis ja pean need ikkagi olmeprügiga segamini viskama,“ räägib Tartu Ülikooli majandusteaduskonna doktorantuuris innovatsioonide levikut ja nende suunamist uuriv Joller-Vahter.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt