fbpx

Aasta insener Andres Piirsalu sajandi tunneli ootel

VK insenerid on ikka ka ehitusinsenerid, Andres Piirsalu sõnul peavad nad tundma üldist ehitusvaldkonda (Foto: Ants Vill)

Aasta insener 2018 tiitli pälvinud Andres Piirsalu on õppinud tehnikaülikoolis veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala ning aastaid toimetanud peamiselt veemajanduse, planeeringu- ja keskkonnaalaste projektidega. ENTEC Eesti juht peab seniseks põnevaimaks väljakutseks Tallinna-Helsingi tunnelit, kuigi megaprojekt on alles ettevalmistustööde faasis.

Kuidas te oma eriala valisite?

Kõigil noormeestel oli Vene ajal peamine väljakutse – minna edasi õppima, kui ei tahtnud sattuda sõjaväkke. Aga kui tõsisemalt rääkida, siis tegelikult kaalusin, kas minna Tallinna Polütehnilises Instituudis (TPI, nüüd Tallinna Tehnikaülikool) õppima veevarustuse ja kanalisatsiooni (VK) eriala või elektriala. Mu isa oli elektrik-automaatik Tallinna veepuhastusjaamas. Olen suure osa oma lapsepõlvest veetnud Ülemiste järve kaldal asuvas majas, veepuhastusjaama  läheduses. Mu vanemad elavad seal siiani. Kooliajal sai veepuhastusjaamas suviti tööd tehtud – muruniitmist ja muud sellist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt